• 22695 марта ўқилди
• Гендер стратегиясининг амалга оширилишини тизимли мониторинг қилиш, умумий мувофиқлаштириш, соҳанинг ривожланишига тўсқинлик қилувчи муаммоли масалаларни тезкорлик билан кўриб чиқиш ва ҳал қилиш мутасадди давлат органлари, оммавий ахборот воситалари, нодавлат нотижорат ташкилотлари ва фуқаролик жамиятининг бошқа институтларини жалб қилган ҳолда Ўзбекистон Республикасининг Гендер тенгликни таъминлаш масалалари бўйича комиссияси томонидан амалга оширилади.
• Гендер стратегиясини амалга ошириш мониторинги Гендер стратегиясида кўзда тутилган тадбирларни ўз вақтида, сифатли ва тўлақонли бажариш бўйича ваколатли органлар фаолиятини баҳолаш индикаторлари асосида амалга оширилади.
• Гендер стратегиясини амалга ошириш мониторинги натижалари бўйича тайёрланган ҳисоботлар Ўзбекистон Республикасининг Гендер тенгликни таъминлаш масалалари бўйича комиссияси йиғилишида ҳамда Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг Хотин-қизлар ва гендер тенглик масалалари қўмитаси мажлисларида кўриб чиқилади.

• 22697 количество просмотров
• Системный мониторинг реализации Гендерной стратегии, общее согласование, оперативное рассмотрение и решение проблемных вопросов, препятствующих развитию отрасли с привлечением государственных органов, СМИ, НКО и других институтов гражданского общества, осуществляемых комиссией.
• Мониторинг реализации Гендерной стратегии осуществляется на основе показателей оценки деятельности компетентных органов по своевременности, качеству и полноте проведения мероприятий, предусмотренных Гендерной стратегией.
• Отчеты о результатах мониторинга реализации Гендерной стратегии будут рассмотрены на заседаниях Комиссии по вопросам гендерного равенства Республики Узбекистан и на заседаниях Комитета по делам женщин и гендерному равенству Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан.