Спортни ривожлантириш вазирлиги тизимига кирувчи Денов ва Урганч дзюдо спорт маҳорати мактаблари фаолиятини ташкил этиш тўғрисида”ги Ҳукумат қарори қабул қилинди (580-сон, 06.10.2022 й.)
Республика ва халқаро мусобақаларда қатнашиш учун спорт захирасини терма жамоалар таркибига тайёрлаш,  Денов ва Урганч дзюдо спорт мактабларининг асосий вазифаларидан бири этиб белгиланди.
Дзюдо мактаблари ўқувчиларининг умумий контингенти ўқувчиларнинг вазн тоифалари ва синфларини ҳисобга олган ҳолда 210 нафардан кўп бўлмаган ўқувчидан иборат этиб шакллантирилади
Дзюдо мактабларига синов имтиҳонларидан муваффақиятли ўтган ўқувчилар 2022/2023 ўқув йилидан бошлаб ҳар йили 5-синфга қабул қилинади.
2022/2023 ўқув йилига қадар Дзюдо мактабларида бошқа спорт турлари бўйича таҳсил олаётган ўқувчилар ушбу мактабларни тўлиқ тамомлагунга қадар ўқитилиши таъминланади.
Дзюдо мактаблари ўқувчиларининг умумтаълим фанларидан таълим олиши мазкур Дзюдо мактабларида ташкил этилди.
• Дзюдо мактаблари бошқарув, техник, хизмат кўрсатувчи ва ўқув-ёрдамчи ходимларининг намунавий штатлар жадвали;
• Дзюдо мактаблари ўқувчи-спортчилари учун зарур анжомлар, спорт экипировкаси ва формали кийим-бош билан таъминлаш нормативлари;

• 5932 количество просмотров
Принято Постановление Правительства «Об организации деятельности Денауской и Ургенчской школ спортивного мастерства по дзюдо, входящих в систему Министерства развития спорта» (№580 от 06.10.2022 года)
• Подготовка спортивного резерва для участия в республиканских и международных соревнованиях в составе национальных сборных команд определена одной из основных задач Денауской и Ургенчской спортивных школ дзюдо.
Общий контингент учащихся Школ дзюдо формируется не более чем из 210 учащихся с учетом весовых категорий и классов учащихся.
Учащиеся, успешно сдавшие вступительные экзамены в Школы дзюдо, принимаются в 5 класс ежегодно, начиная с 2022/2023 учебного года.
Учащиеся, изучавшие другие виды спорта в Школах дзюдо до 2022/2023 учебного года, продолжат свое обучение до полного окончания данных школ.
В Школах дзюдо будет организовано обучение учащихся по общеобразовательным предметам.
• Таблица штатного расписания управленческого, технического, обслуживающего и преподавательского состава школ дзюдо;
• Нормативы обеспечения необходимой экипировкой, спортивным инвентарем и формой для воспитанников-спортсменов школ дзюдо;