Адлия вазирлиги Ўзбекистон Республикаси Ҳарбий хавфсизлик ва мудофаа университетининг Ҳарбий тиббиёт институтида ўқишга оид идоравий ҳужжатни давлат рўйхатидан ўтказди (рўйхат рақами 3808, 08.04.2026 й.).
Мазкур ҳужжат билан Институтда мутахассисларни қайта тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш, шунингдек Институтнинг магистратура ва клиник ординатурасида тўлов-контракт асосида ўқитишни ташкил этиш тартиби белгиланмоқда.
☑️ Унга кўра, тингловчиларни қайта тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш ишлаб чиқаришдан ажралган ҳолда ҳамда ишлаб чиқаришдан ажралмаган ҳолда амалга оширилади.
Тингловчиларни қайта тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш ўқув режа ва ўқув дастурлари асосида ташкил этилади.
Курслар Институт билан келишилган ҳолда буюртмачи томонидан тузиладиган тақсимот-режаларга асосан ташкил этилади.
Тингловчилар қайта тайёрлаш ва малака ошириш курсларида Институт билан шартномага мувофиқ тўлов асосида ўқитилади.
▶️ Синов имтиҳонлари оралиқ ва якуний назорат турларидан иборат бўлиб, тест шаклида ўтказилади.
Тингловчиларнинг ўзлаштириши 100 баллик тизим асосида баҳоланади.
Институт томонидан қайта тайёрлаш ва малака ошириш курсини муваффақиятли тамомлаган тингловчига сертификат тақдим этилади.

• 1607 количество просмотров
Министерство юстиции зарегистрировало в государственном реестре ведомственный документ, касающийся обучения в Военно-медицинском институте Университета военной безопасности и обороны Республики Узбекистан (регистрационный № 3808 от 08.04.2026).
Данным документом определяется порядок организации переподготовки специалистов и повышения их квалификации, а также обучения на платно-контрактной основе в магистратуре и клинической ординатуре Института.
☑️ Согласно ему, переподготовка слушателей и повышение их квалификации осуществляются как с отрывом от производства, так и без отрыва от производства.
Переподготовка и повышение квалификации слушателей организуются на основе учебных планов и учебных программ.
Курсы организуются на основании планов-распределений, составляемых заказчиком по согласованию с Институтом.
Слушатели обучаются на курсах переподготовки и повышения квалификации на платной основе в соответствии с договором, заключённым с Институтом.
▶️ Испытательные экзамены состоят из промежуточного и итогового контроля и проводятся в форме тестирования.
Успеваемость слушателей оценивается по 100-балльной системе.
Слушателю, успешно завершившему курс переподготовки или повышения квалификации, Институт выдаёт сертификат.