• 18601 марта ўқилди
Фуқаролари юридик техникумларга ўқишга кириш учун 1 августдан 20 августгача (шу куни ҳам) Давлат хизматлари марказлари, Ягона интерактив давлат хизматлари портали ёки Давлат тест маркази орқали электрон шаклда тегишли ҳужжатларни топширади.
Юридик техникумларга кириш синовлари, қоида тариқасида, 25 — 30 авгyст кунлари қуйидаги шаклда ўтказилади:
• Ўзбекистон Республикаси фуқаролари учун — тест синовлари;
• хорижий фуқаролар учун — оғзаки суҳбат;
• кўзи ожизлар учун — танлов асосида.
Тест синовлари Давлат тест маркази томонидан ўтказилади.
• Абитуриентнинг кириш имтиҳони натижаларига жиддий таъсир кўрсатиши мумкин бўлган тартибларнинг бузилиши аниқланганда, имтиҳон натижалари бекор қилинади, абитуриент ўқишга қабул қилинган бўлса, у юридик техникум ўқувчилари сафидан четлаштирилади.
• Адлия вазирлигининг абитуриентларни юридик техникумларга ўқишга қабул қилиш тўғрисидаги қарори 2 сентябрдан кечикмасдан қабул қилинади.

• 18362 количество просмотров
Для поступления в юридические техникумы граждане могут подать соответствующие документы в электронном виде через Центры государственных услуг, Единый интерактивный портал государственных услуг или Государственный центр тестирования с 1 по 20 августа (включительно).
Как правило, вступительные экзамены в юридические техникумы проводятся с 25 по 30 августа в следующей форме:
• для граждан Республики Узбекистан - тестовые испытания;
• для иностранных граждан - устное собеседование;
• для слепых - на выбор.
Тестовые испытания проводит Государственный центр тестирования.
• При обнаружении нарушения порядка проведения тестовых испытаний, которое может серьезно повлиять на результаты вступительного испытания поступающего, результаты экзамена аннулируются, а в случае приема абитуриента исключают из рядов студентов юридического колледжа.
• Решение Министерства юстиции о приеме поступающих в юридические техникумы принимаются не позднее 2 сентября.