• 13693 марта ўқилди
Нодавлат спорт-таълим муассасалари Солиқ кодексида ижтимоий соҳада фаолият юритувчи юридик шахслар учун назарда тутилган солиқ имтиёзларидан белгиланган шартлар асосида фойдаланиши мумкин.
Шунингдек, нуфузли халқаро спорт мусобақаларида ғолиб ёки совриндор бўлган спортчиларни тайёрлаган нодавлат спорт-таълим муассасалари тренерларига давлат спорт-таълим муассасалари тренерлари учун белгиланган тартибда бир марталик пул мукофотлари татбиқ этилади.
Эслатма: ПҚ–302-сон қарорда назарда тутилган биноларни бепул бериш ва ижара харажатларини 50 фоизга камайтириш бўйича вақтинчалик имтиёзлар 2026 йил 1 январга келиб тугаган.

• 12972 количество просмотров
Согласно Постановлению, с 1 июля 2022 года введены следующие меры государственной поддержки внешкольных негосударственных спортивно-образовательных учреждений в сфере спорта:
• уменьшение в период с 1 января 2024 года по 1 января 2026 года на 50 процентов расходов по аренде зданий и сооружений, используемых негосударственными спортивно-образовательными учреждениями для оказания услуг.
Тренерам негосударственных спортивно-образовательных учреждений, подготовившим спортсменов-победителей и призеров престижных международных спортивных соревнований, выплачиваются единовременные денежные премии.