• 11842 marta o'qildi
1. Ariza beruvchi ruxsatnoma olish uchun DXMga o‘zi kelib murojaat qiladi yoki davlat xizmatini elektron tarzda olish uchun YaIDXPda ro‘yxatdan o‘tadi.
2. Ariza beruvchi so‘rovnomani to‘ldiradi va davlat xizmatini ko‘rsatish uchun yig‘imni to‘laydi. DXM yoki YaIDXP to‘ldirilgan so‘rovnomani tuman (shahar) hokimligiga va Davlat ekologiya qo‘mitasiga yuboradi.
3. Davlat ekologiya qo‘mitasi 5 ish kun mobaynida daraxtlar va butalarning holatini, shuningdek, ularning kesilishi bo‘yicha muvofiqligini o‘rganadi. Hamda tuman (shahar) hokimligiga, shuningdek, DXMga (o‘zi kelib murojaat etgan taqdirda) yoki ariza beruvchiga (elektron tarzda murojaat etgan taqdirda) YaIDXP orqali ruxsatnoma berish uchun to‘lov miqdorlarini ko‘rsatgan holda xulosani yuboradi.
4. Ariza beruvchi 4 ish kuni mobaynida ijobiy xulosa olingandan so‘ng xulosada ko‘rsatilgan miqdorda ruxsatnomani berish uchun to‘lovni amalga oshirishi zarur.
5. Tuman (shahar) xokimliklari 1 ish kuni mobaynida Davlat ekologiya qo‘mitasi organining ijobiy xulosasi mavjud bo‘lganda ruxsatnomani berish uchun to‘lov to‘langanidan so‘ng ruxsatnomani rasmiylashtirib, o‘zining ERI bilan tasdiqlaydi. Ruxsatnomani DXMga (o‘zi kelib murojaat etgan taqdirda) yoki ariza beruvchiga (elektron tarzda murojaat etgan taqdirda) YaIDXP orqali yuboradi.

• 11841 количество просмотров
1. Заявитель лично обращается в ЦГУ за разрешением или регистрируется на Едином интерактивном портале государственных услуг для получения государственной услуги в электронном виде.
2. Заявитель заполняет анкету и оплачивает сбор за оказание государственной услуги. ЦГУ или ЕПИГУ направляет заполненную заявку в районный (городской) хокимият и Госкомэкологию.
3. Государственный экологический комитет в течение 5 рабочих дней изучает состояния деревьев и кустарников, а также на соответствие их вырубки. Также отправляет в хокимият района (города), а также в ЦГУ (при обращении в явочном порядке) или заявителю (при обращении в электронном виде) через ЕПИГУ заключение с указанием размера платежа за выдачу разрешения.
4. Заявитель в течение 4 рабочих дней после поступления положительного заключения осуществляет оплату за выдачу разрешения в размерах, указанных в заключении.
5. Хокимият района (города) в течение 1 рабочего дня при наличии положительного заключения органа Госкомэкологии выдает разрешение после оплаты. Разрешение подтверждают своей электронной цифровой подписью. После этого отправляет разрешение в ЦГУ (при обращении в явочном порядке) или заявителю (при обращении в электронном виде) через ЕПИГУ.
Организация: Государственный комитет Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды
• телефон: +998 (71) 207-07-70 (внунренный номер: 1026#, 7001#)
• e-mail: info@uznature.uz
Документы, необходимые для получения услуги: Онлайн заявление.
Сроки оказания услуги: В течении 6 рабочего дня
Стоимость услуги: 27% от БРВ (при обращении в явочном порядке через Центры государственных услуг 30% от БРВ).