• 22888 marta o'qildi
• Gender strategiyasining amalga oshirilishini tizimli monitoring qilish, umumiy muvofiqlashtirish, sohaning rivojlanishiga to‘sqinlik qiluvchi muammoli masalalarni tezkorlik bilan ko‘rib chiqish va hal qilish mutasaddi davlat organlari, ommaviy axborot vositalari, nodavlat notijorat tashkilotlari va fuqarolik jamiyatining boshqa institutlarini jalb qilgan holda O‘zbekiston Respublikasining Gender tenglikni ta’minlash masalalari bo‘yicha komissiyasi tomonidan amalga oshiriladi.
• Gender strategiyasini amalga oshirish monitoringi Gender strategiyasida ko‘zda tutilgan tadbirlarni o‘z vaqtida, sifatli va to‘laqonli bajarish bo‘yicha vakolatli organlar faoliyatini baholash indikatorlari asosida amalga oshiriladi.
• Gender strategiyasini amalga oshirish monitoringi natijalari bo‘yicha tayyorlangan hisobotlar O‘zbekiston Respublikasining Gender tenglikni ta’minlash masalalari bo‘yicha komissiyasi yig‘ilishida hamda O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Xotin-qizlar va gender tenglik masalalari qo‘mitasi majlislarida ko‘rib chiqiladi.

• 21825 количество просмотров
• Системный мониторинг реализации Гендерной стратегии, общее согласование, оперативное рассмотрение и решение проблемных вопросов, препятствующих развитию отрасли с привлечением государственных органов, СМИ, НКО и других институтов гражданского общества, осуществляемых комиссией.
• Мониторинг реализации Гендерной стратегии осуществляется на основе показателей оценки деятельности компетентных органов по своевременности, качеству и полноте проведения мероприятий, предусмотренных Гендерной стратегией.
• Отчеты о результатах мониторинга реализации Гендерной стратегии будут рассмотрены на заседаниях Комиссии по вопросам гендерного равенства Республики Узбекистан и на заседаниях Комитета по делам женщин и гендерному равенству Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан.