• 13580 marta o'qildi
Oliy ta’lim tashkilotlarida tahsil olayotgan I va II guruh nogironligi bo‘lgan talabalarga, jumladan to‘lov-kontrakt asosida o‘qiyotgan talabalarga ham stipendiya tayinlanadi.
Stipendiya to‘lovlari respublika byudjeti mablag‘lari hisobidan amalga oshiriladi.
Stipendiya miqdori
I va II guruh nogironligi bo‘lgan o‘zlashtirayotgan talabalarga stipendiya bazaviy stipendiya miqdoriga nisbatan 50 foiz yuqori miqdorda tayinlanadi va to‘lanadi.
Ushbu oshirilgan stipendiya avvalgi o‘quv semestri yakunlari bo‘yicha fanlarni o‘zlashtirish ko‘rsatkichlaridan qat’i nazar beriladi.
Stipendiya o‘zlashtirayotgan talabaga to‘lanadi. Ya’ni talabaning davlat granti yoki to‘lov-kontrakt asosida o‘qiyotgani stipendiya olish huquqiga ta’sir qilmaydi.

• 13579 количество просмотров
Студентам высших образовательных организаций с инвалидностью I и II групп, в том числе обучающимся на платно-контрактной основе, назначается стипендия.
Стипендиальные выплаты производятся за счет средств республиканского бюджета.
Размер стипендии
Успевающим студентам с инвалидностью I и II групп стипендия назначается и выплачивается в размере на 50 процентов выше базовой стипендии.
Повышенная стипендия выплачивается независимо от показателей успеваемости по итогам предыдущего учебного семестра.
Стипендия выплачивается успевающему студенту независимо от того, обучается он по государственному гранту или на платно-контрактной основе.