• 12751 marta o'qildi
Suv ta’minoti va suvni chiqarib tashlash tarmoqlariga ulanish uchun ishlab chiqilgan texnik shartlar iste’molchining aloqa ma’lumotlari bilan birga YaIDXPda joylashtiriladi.
Ma’lumotlar:
• loyihalash tashkilotlari;
• qurilish-montaj tashkilotlari tanishishi uchun ochiq elektron tartibda taqdim etiladi.
Mazkur tashkilotlar texnik shartlar bilan tanishib, iste’molchiga loyihalash yoki qurilish-montaj ishlarini bajarish bo‘yicha o‘zlarining:
• tijorat takliflarini;
• shartnoma loyihalarini taqdim etishi mumkin.
Texnik shartlar bilan tanishish uchun alohida ariza yoki hujjat taqdim etish talab qilinmaydi.
Xizmat:
• onlayn tarzda;
• bepul ko‘rsatiladi.
Tijorat taklifining taqdim etilishi iste’molchini ushbu tashkilot bilan shartnoma tuzishga majbur qilmaydi. Iste’molchi loyihalash yoki qurilish-montaj tashkilotini mustaqil tanlaydi.
Suv ta’minoti va kanalizatsiya xo‘jaligi tashkiloti ham o‘z tijorat taklifi va shartnoma loyihasini taqdim etish huquqiga ega. Taklifda ishlarni bajarish muddati va xarajatlar kalьkulyatsiyasi aniq ko‘rsatilishi lozim.

• 12752 количество просмотров
Разработанные технические условия подключения к сетям водоснабжения и водоотведения вместе с контактными данными потребителя размещаются на ЕПИГУ.
С ними могут ознакомиться:
• проектные организации;
• строительно-монтажные организации.
После ознакомления организации вправе представить потребителю:
• коммерческое предложение;
• проект договора на выполнение проектных или строительно-монтажных работ.
Порядок использования сервиса
Для ознакомления с размещенными техническими условиями отдельное заявление или документы не требуются.
Сервис предоставляется:
• в онлайн-режиме;
• бесплатно.
Получение коммерческого предложения не обязывает потребителя заключать договор с направившей его организацией. Потребитель самостоятельно выбирает проектную или строительно-монтажную организацию.
Организация водопроводно-канализационного хозяйства также вправе направить собственное коммерческое предложение и проект договора. В предложении должны быть точно указаны сроки выполнения работ и калькуляция расходов.